HEMEN ARAWHATSHAPP

Protez Saç Hakkında

protez saç

protez saç , cerrahi müdahale gerektirmeyen sağlıklı bir saçlandırma sistemidir. Bu sistem ince bir yapı üzerine(tülbent gibi hava ve su geçirir) gerçek insan saçının ekilmesi ile elde edilir. Saç telinin yerini alan veya daha az yoğun olan bölgeyi kaplayan bir parçadır. Protez denilmesinin sebebi normal insan saçının bakımı olduğu gibi protez saçın da belirli periyotlarda bakımı vardır. Çıkarılabilir ve takılabilir bir sistemdir.  Peruk değildir. Peruklar günlük yaşam koşullarımızla ilgili olarak çok rahat bir yöntem değildir. Büyük bir özenle yerleştirilmiş olan peruklar, şiddetli rüzgar olduğunda, sporda veya yürürken düşebilir.

protez saç bugün saç dökülmesiyle ilgili problemlere en çok yönlü çözümlerden biridir. Çok doğal estetik etki sağlayan saç protezleri olan çok sayıda erkek ve kadın vardır (cerrahi olmayan saç ekimi tekniği olarak adlandırılır).

Yöntem hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmak için konuyla ilgili en sık sorulan soruları bir araya  getirdik ve sizin durumunuz için en iyi çözüm olup olmadığına siz karar verirsiniz.

 

Müşterilerimiz belirli sebeplerden dolayı saç dökülmesinden dolayı merkezimize gelirler, uzmanlarımız onlardan saç örnekleri alır ve saç tasarımı başlar. Fabrikanın laboratuvarlarında büyük bir titizlikle hazırlanan saçlar merkezimize gönderilir ve ardından  sorunlu bolümlere uygulanır.

Daha sonra, kesme ve şekillendirme prosedürleri başlar. Çok kısa sürede, müşteri çok doğal görünümlü saçlar elde eder. Saçlarını istediği zaman fırçalayabilir, şekillendirebilir, spor yapabilir, yüzebilir ve sosyal aktiviteler yapabilir…

Protez Saçın Avantajları Nelerdir?

Birçok kişi  protez saçları sayesinde eski saçlarını yeniden kazanmıştır. Kendinizi seviyorsanız ve saçınızın en önemli aksesuarınız olduğunu düşünüyorsanız, hemen bizi arayın.

Protez saç sistemlerinin herhangi bir yan etkisi yoktur, avantajı vardır.

 • Protez saçları  zararlı değildir.
 • Gözenekli ve hava geçirgen, büyüyen saçlar büyümeye devam ediyor.
 • Alt kısım insan cildi ile uyumludur. Saç kökleri görülebilir.
 • İnsan saçıyla kopyalanmış bir sistemdir, bu yüzden doğaldır.
 • Başkaları tarafından fark edilmez; Siz söylemedikten sonra kimse fark etmez.
 • Kuaförde kıvırcık, düz ve benzeri şeyler yapabilirsiniz.
 • Denizde ve havuzda yüzebilir, hatta aşırı spor yapabilir.
 • En az 10 yıl daha genç görünmenizi sağlayacaktır.
 • Çok kısa sürede gür  saçlara sahip olacaksınız. İstediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Protez Saç Uygulanması

Gür ve sağlıklı saça sahip olmak herkesin arzusu. Bununla birlikte, maalesef insanlar bazen fizyolojik veya psikolojik problemler yüzünden saçlarını kaybederler.

Çünkü saçlarını çok kısa sürede, acı çekmeden ve ameliyat olmadan geri alma şansın var. Operasyona cesaret edemeyen, ancak kellik veya saç dökülmesi problemleriyle karşılaşmayanlar protez saçları tercih edebilirler. Saç protezi uygulamadan önce, uzmanlar incelemek için saç örnekleri ve stilleri alırlar.

Saç modeli, bireyin yaşını ve alın yapısını dikkate alarak hazırlanır. Bu tarz ve örnek, protez saçların hazırlandığı  laboratuvara gönderilir. Uzmanlar, özel odalarda tüm sorunlu noktayı maskeleyebilen bu sistemi uygular. Süreç 1,5 saat sürmektedir. Daha sonra, saç, kişinin isteğine göre bir saç kesimi ile şekillendirilir. Protez saçları, ne protezin altında ne de deride yatan saçlar için zararlı değildir. Bir seansta parlak ve bol miktarda saç olabilir. Protez uygulandıktan sonra, kişinin yaşamında herhangi bir hareket kısıtlaması yoktur. Böylece banyo yapabilir, saçlarını yıkayabilir, spor yapabilir veya denizde yüzebilir.

Protez saçları doğal saçlardan ayırt etmek imkansızdır.

protez saç kullana kişiProtez Saç Aşamaları

ÖLÇÜ ALMA: Saç yerleştirme uygulamasının ilk adımı olan ‘ölçüm’, hata yapmadan ileri adımlarda önemli bir rol oynayacaktır. Bu aşamada, saç dökülme noktasında biyo-metrik bir saç tasarımı oluşturulur. Yerel saç yoğunluğu belirlenir. Saçın rengi, kalınlığı, dalgaların uzunluğu gibi özellikleri tam olarak belirlenir. Ön tasarımı gerçek tasarıma dönüştürmek yaklaşık 6 hafta sürer.

YERLEŞTİRME:

Kalıbı oluşturulan ölçülendirme aşamasından sonra, protez saçın yerleştirme işlemine geçilmektedir. Kişinin istediği saç rengi uzunluk ve kalınlık gibi kriterlere bağlı olarak, %100 insan saçından elde edilen saç protezi, kişinin kafasına düzgün bir şekilde yerleştirilir. Uygulamanın başarısı ölçme ve üretim aşaması ile yakından ilgilidir. Bu aşamada, protez saç tasarlanan alanı kapsayan özel medikal ile uygulanır.

TASARIMI:

Protez saç uygulamasının en son aşaması olup, saçın uzunluğunun ve şeklinin kişinin istediği doğrultuda ya da yüz şekline en uygun olacak şekilde kesilmesi ve saç şeklinin verilmesi aşamasıdır. Bu aşamadan sonra saç protezi uygulaması tamamen bitmiş olup, kellik sorunu protez sayesinde ortadan kalkmıştır.

Kemoterapide Protez Saç Desteği

Bu dönemde hastalar genellikle saçsızlıklarından dolayı peruk kullanmayı tercih ederler. peruklar kullanışlı olmadığı gibi peruklar, şiddetli rüzgar olduğunda, sporda veya yürürken düşebilir.

Bu nedenle, son protez saç  hastaya olumlu bir yarar sağlar. Protez saç sadece insan saçı kopyalayarak yapılan bir teknik ve medikal sıvılarla hastaya entegre edilir.

Türkiye’de 28 yıldır protez saç hizmeti veren kurumsal şirketlerden biriyiz. En yeni saç protez tekniklerini kullanarak çok fazla başarı elde ettik. Sonuçta, tam bir doğal görünüm elde edilir ve insanlar istedikleri gibi saçlarını şekillendirebilir ve gerçek saçları gibi kullanabilirler.

Protez Saç Ömrü Ne Kadar?

En fazla merak edilen konulardan birisi de, protez saçların ömrüdür. Her ne kadar piyasada bulunan en kaliteli protez saçın ömrü yaklaşık olarak 6 aydan 2 yıla kadar sürmektedir  , fakat bu süre, parça imalatında kullanılan malzemelerin kalitesine ve direncine ve kullanıcı bakımının dikkatine bağlı olarak daha yüksek veya daha düşük olabilir ve rutin.

Protez saçı hergün çıkarmalımıyım?

Hayır . Özel medikal yapıştırıcılar ile kafa derisine tutturulmuş modeller, 20 günlük sürekli periyotlar için kullanılabilir (süre, protez tabanında kullanılan malzemeye ve medikal yapıştırıcı tipine bağlı olarak değişir). Her dönemin sonunda, yapıştırıcıyı eski çıkarmak için protez ve kafa derisini temizleyin vetekrar uygulayın. Prosedür uzmanlaşmış bir alanda gerçekleştirilebilir, ancak firmadan eğitimini almış deneyimli birçok kullanıcı problemsiz bir şekilde evde yapabilir.

Saç Protezi Kimler İçin Uygundur?

Saç Protezi Kimler İçin UygundurHer ne kadar protez saçın normal bir şekilde ortaya çıkan kellikler için uygun olduğu düşünülse de, bunun dışında kemoterapi tedavisi sonucunda saçlarını kaybeden kişilerin kullanımı için de oldukça uygundur. Ayrıca yaralanma ve yanık gibi sorunların neticesinde ortaya çıkan saç kayıplarında da, protez saçlar rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Saçların kullanımında, kişinin saç kayıplarının hangi ölçüde olduğunun fazla bir önemi bulunmamaktadır. İster seyrek saçlara isterseniz önemli bir büyüklükte  kelliğe sahip olan, rahatlıkla protez saçları kullanabilirsiniz. Kesimi kişinin yüz tipine göre yapılıp saç şeklinin de önemli ölçüde belirlendiği protez saçlar, estetik anlamda belki de doğal saçınızdan daha fazla yüzünüze yakışan bir uygulamadır.

Protez saçın en güzel özelliklerinden birisi de, bozuk para büyüklüğündeki küçük alanlara uygulanabildiği gibi, tamamen kellik gözüken diğerleri de rahatlıkla uygulanmaktadır. Ayrıca protez saçı kullanacak kişilerin yaşına bakılmamaktadır. Yani protez saç her yaştan bay ve bayanlara uygulanabilir.

Protez Saç Kimler İçin Uygun Değildir?

Her ne kadar yukarıda yaş sınırı olmadığını söylesek de, 6 yaşın altındaki çocuklar ve egzama türünde ileri derecede cilt hastalığı bulunan kişilere uygulanmamaktadır. Ayrıca saç bakımına önem veremeyecek derecede zihinsel engelli kişilere de, saç protezi uygulanması yapılması doğru değildir. Çünkü protezde bakım ve temizlik oldukça önemlidir.

Protez saçı korumak için neler yapmalıyız.

 • Proteziniz için sürekli tercih edilen kullanım süresine dikkat edin, gerekli  bakımı  düzenli hale getirin ve sadece ürünleri uygun şekilde kullanın (protez saç için spesifik olan çıkarıcılar ve medikal yapıştırıcılar).
 • Genellikle, saçları  sülfatlar ve tuz olmadan nötr şampuanlarla yıkamanız ve  alkol içeren herhangi bir ürünü kullanmamanız tavsiye edilir.
 • Doğal protez saç modellerde, onları düğümlere zayıflatmak ve saçlarının serbest kalmasını sağlamak için Saçın köküne çok yakın olan saç kremleri ve kremlerin uygulanmasından sakınmak iyi bir şeydir (saçın bir düğümü aracılığıyla protezin tabanına tutturulduğu modellerde, koşucular düşmesini sağlayabilir) 
 • Saçlar bir folikül içine yerleştirilmedikçe, doğal saçın nemlenmesini, pürüzsüzlüğünü ve korunmasını sağlayan sebumu almazlar. Bunu telafi etmek için , saçlar için  düzenli olarak (tekrar, her zaman tabandan kaçınarak) saç uzatma yağları uygulamak iyidir  .
 • Spor ve denizde veya havuzda protez kullanarak girebilirsiniz, ancak her zaman yıkanması önerilir  .
 •  Kırılmayı veya gevşemeyi önlemek için saçları özenle kullanın , böylece yumuşak bir fırça ile ve ani hareketlerle çözmemelisiniz. Yıkamak için, saçlarını sürtmekten ziyade, şampuanla hafifçe masaj yapın ve hareketi (aşağı yukarı) bir yönde tutun.
 • Kafa derisi üzerinde protez üzerinde sıkı bir tutuş sağlayan çıkartmalar olmasına rağmen,  hem protez hem de deriyi korumak için abartılı gerilmelerden kaçınmak her zaman iyidir  .

Kısmi protez saç yaptırırsam benimkinden çok farklı olmazmı?

Hayır  . Bu durumda, saçınıza benzer bir protez saç (renk, doku ve saç yoğunluğu)profesyonel kurumsal firmada yaptırın. Protezin yapısına göre, iki saç arasında belirgin bir bölünme olmaksızın, gerçek saçınıza eşit olmasını sağlamak için kesme ve boyama gerekebilir.

Protez saç yaptırıken kendi saçımı traş etmek gerekirmi?

Modele bağlı Medikal tutkal veya yapıştırıcı ile sabitleme yaparsa, ideal olan, protezin yerleştirilirken yapıştırılan noktaların kafa derisine maruz kalmasıdır. Periyodik bakımda bu bölgeler traş edilmesi gerekir.. Örneğin ön ayar  durumunda, yapıştırıcı derhal saç çizgisinden hemen önce uygulanır ve bu nedenle tıraş edilmesine gerek yoktur.

Bölgesel protez saç yapılan bölümlerde sadece saçın yapıldığı bölge traş edilir.

Protez saç tahriş yada kaşıntı yaparmı?

Genellikle hayır  . Bu sorunların çoğu kullanıcılardan kaynaklanır:

 •  Protezlerin bakım periyotlarını kaçırılar ve protez v tavsiye edilenden daha uzun süre kalır.
 • Medikal yapıştırıcı ve temizlemede uygunsuz,kalitesiz ürünler  (alerji ve tahrişe sebep olabilir) kafa derisi üzerinde
 • Doğru şekilde protezi çıkarmamak,
 • Protezin  mantar veya enfeksiyon tarafından zaten var olan bir alana yapıştırılması

Protez saç fiyatları ne kadar?

Protez saçının fiyatı büyük ölçüde değişir. Genel olarak, 1500 ile 6000 arasında değerlere sahiptir. Ancak saçın kalitesi, parçaların büyüklüğü, malzeme, kaliteli üretim, uzunluğun büyüklüğü gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak fiyatlar artar, bu aralığın üzerinde veya altında önemli ölçüde dalgalanma gösterebilir.

Protez saç bakımı ne kadar?

Fiyatlar çok değişmektedir, ancak genel olarak bir bakım profesyonelinin değeri (işçilik ve bunlara dahil edilen ürünler dahil) yaklaşık 50 ila 120 ₺ arasındadır.  birkaç kez kullanmanız için gerekli protez saç malzemelerini ( medikal tutkal veya  yapıştırıcı , koruyucu losyon için koruyucu losyon ) kendi başınıza satın alabilirsiniz, daha sonra sadece birkaç kez kullanmanız yeterli olacaktır.

 

Contents

WhatsApp'ta Bize Mesaj Gönderin