HEMEN ARAWHATSHAPP

Mustafa Kemal Çiçek

Mustafa Kemal Çiçek kimdir?

Hairlife Kurucusu Mustafa Kemal Çiçek

Protez Saç Uzmanı Mustafa Kemal Çiçek


Protez Saç Uzmanı Mustafa Kemal Çiçek, 1966 yılında Üsküdar’da doğdu. İlk ve orta öğreniminin ardından Haydarpaşa Lisesinden mezun oldu. 1980’li yıllarda müzisyenlik, 85’de ise Üsküdar Doğancılar Caddesinde bayan kuaförlüğü yaptı.

Hollanda’da 1980’li yıllarda protez saç eğitimi almaya başlayan Çiçek, 1990 yılında Şişli Halaskar gazi Caddesindeki ilk protez saç merkezinde Teknik Müdür olarak işe başladı. Daha sonraki yıllarda saç protezi alanındaki araştırmalarını sürdürmeye devam etti. 1998 yılında Çin’deki protez saç fabrikalarını gezip, bilgiler edindi. Qingdao’nun en iyi protez saç fabrikası ile anlaşma yaptı. 1999 yılında ise protez saç yapıştırıcıları hakkında Amerika’daki Walker Tape firmasından eğitim aldı.

Profesyonel yaşamıyla birlikte, 1999 yılında, Fransa’da protez saç boyama teknikleri eğitimini sürdürdü. Aynı yıl, ünlü udi sanatçısı Coşkun Sabah’la Etiler Ulus’ta protez saç merkezini kurdu.

Hairlife’ı kuruluşunu 2000 yılında gerçekleştirdi. Kısa süre içerisinde başarılara imza atan Hairlife, 2001 yılında hala Ankara’da Gaziosmanpaşa Reşit Galip Caddesinde bulunan Hairlife Ankara şubesini açtı. Firma, 2002’den itibaren Türkiye’nin 26 ilinde şube açarak, profesyonel başarısına devam etti.

2007 yılında Kelebek gazetesinin düzenlediği En iyi Saç Tasarım ödülünü, 2017 yılında TV8’in düzenlediği En İyi Protez Saç ödülünü, bir yıl sonra ise 2018 Yılının En İyi Markası ödülünü kazandı.

İnternet’te de “ilklere” imza atarak, www.protezsac.com, www.sacprotezi.com, www.protezsacuzmani.com.tr başta olmak üzere protez saç ile ilgili birçok alan adını kariyerine ekledi.

İngilizce bilen Mustafa Kemal Çiçek, düzenli beslenme ve egzersizle ilgili seminerlere katılmakta ve uzun yıllardır fitness yapmaktadır. Son yıllardaki ilgi alanları arasında dalgıçlık ve çeşitli tekneler yer almaktadır.

WhatsApp'ta Bize Mesaj Gönderin